CANÖREN İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Ltd. Şti. | www.canorenosgb.com

İş güvenliği malzemeleri nasıl olmalıdır

İş güvenliği malzemeleri nasıl olmalıdır

     İş güvenliği ülkemizde son yıllarda gelişme göstermektedir. Bu gelişmeyle birlikte iş güvenliği malzemelerinin satışlarında oldukça artış görülmektedir.İş güvenliği malzemelerini alırken CE sertifikalı ürünler almaya özen göstermelisiniz. CE, TSE, İSO gibi birçok belgeye sahip olan ürünleri tercih etmeniz sizin menfaatinizedir. Bu malzemelerin kalitesi çalışanlarınızın hayatını korumaktadır. 
    Ülkemizde iş yerinde iş ekipmanlarının kullanımı ile alakalı sağlık ve güvenlik açısından uyulması zorunlu asgari şartları belirleyen kanun bile çıkarılmıştır. Bu kanun 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamına giren tüm iş yerlerini kapsamaktadır.
      İşveren, iş yerinde kullanılacak iş ekipmanının yapılacak işe uygunluğu ve bu ekipmanın çalışanlara sağlık ve güvenlik yönünden zarar vermemesi için gerekli tüm önlemleri almakla yükümlüdür.

1. Tüm iş ekipmanları için genel hükümler,
2. Kendinden hareketli veya bir başka araç vasıtasıyla hareket edebilen iş ekipmanlarının kullanımı ile ilgili hükümler, 
3. Yük kaldırmada kullanılan iş ekipmanı ile ilgili hükümler,
4. Yüksekte yapılan geçici işlerde, iş ekipmanının kullanımı ile ilgili hükümler,

Not: İşinize uygun iş güvenliği malzemeleri hakkında detaylı bilgi ihtiyacınızda, iş güvenliği uzmanlarımızdan detaylı ve teknik bilgi alabilirsiniz.