CANÖREN İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Ltd. Şti. | www.canorenosgb.com

Periyodik Ekipman Muayenesi

Periyodik Ekipman Muayenesi

Kaldırma ve İletme Ekipmanları 

İş yerinizde kullandığınız makinelerin veya parçalarının zamanla işlevini yitirmesi iş kazaların fazlalaşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle gerekli güvenlik önlemlerinin alınması elzemdir.

6331 sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği kanunu’na göre işletmenizde kullandığınız kaldırma - iletme makinelerinin periyodik kontrollerinin konularında uzman olan yetkin personeller tarafınca yapılması zorunlu hale getirilmiştir.Yetkisi olmayan kimse makine bakımı yapamaz.İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu’na göre kaldırma - iletme makinelerinin yılda dört defa periyodik kontrolleri yapılmalıdır. 


Kaldırma – İletme Makineleri

» Vinç  » Mobil Vinç  » Caraskal  » Platform  » Forklift  » Araç Kaldırma Lifti  » Transpalet » Yük ve Servis Asansörleri

                    KALDIRMA ve İLETME EKİPMAN MUAYENESİ HİZMETİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Basınçlı Ekipmanlar

İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanununa göre basınçlı kapların yılda bir kez periyodik bakımlarının yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Genelde bilinen basınçlı kaplar aşağıda sıralanmıştır.

Basınçlı Kaplar

» Kazan    » Otoklav   » Hava Tankı   » Kompresör   » Hidrofor  » Genleşme tankı  » Diğer basınçlı kaplar


                    BASINÇLI EKİPMANLARIN MUAYENESİ HİZMETİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ...