CANÖREN İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Ltd. Şti. | www.canorenosgb.com

Yüksekte Çalışma Eğitimi ve Sertifikası

Yüksekte Çalışma Eğitimi ve Sertifikası

      6331 sayılı iş güvenliği kanununa göre Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğinin'in 5 inci maddesinde belirtildiği üzere; işverenler, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini almasını sağlamakla yükümlüdür.
      Bu eğitimler çalışılan yerin muhteviyatına göre verilmekte ve sıklığı iş güvenliği uzmanının taktirine göre değişiklik gösterebilmektedir.Yüksekte çalışan işçilerin aldığı "YÜKSEKTE ÇALIŞMA EĞİTİMİ" iş güvenliği açısından oldukça önemlidir.Gözünüze yüksek gelmeyen yerden bile düşüp hayatını kaybeden bir çok insan vardır.
      Ülkemizde gerçekleşen ölümlü kazaların en fazla inşaatlarda meydana geldiğini de düşünürsek  Yüksekte çalışma eğitimini almadan ve sertifikasını almadan hiç bir inşaat işçisi iş başı yaptırılmamalıdır.3 Sene önce resmi gazetede yayımlanan kanuna göre, yüksekte çalışanlara oluşabilecek riskler ve bunlardan sakınma yöntemleri ile güvenli çalışma yöntemleri konularında uygulamalı eğitim verilmesi zorunlu hale getirilmiştir. Böylece işçi kazalarına önlemekte en önemli etkenlerden biri olan eğitim evresi tamamlanmış olacaktır. 
      Yüksekte çalışma eğitimi veren yetkili eğitimcimiz aynı zamanda size "Eğitim Katılım Formu" verip bu eğitimi aldığınızı ispatlamanızı sağlayacaktır. Eğitimler çalışmanın yapılacağı alanda verilmektedir.Eğitimler hakkında daha teknik bilgi için lütfen Yüksekte çalışma eğitimini veren eğiticilerimiz den bilgi isteyiniz...

  • Yüksekte çalışma eğitimi